| Bııa69 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o problema.
Acum,in timp ce lucram ceva pe la mate am luat o mica pauza si am inceput sa am brusc o stare de ameteala.
Simt ca o sa vomit dar nu o sa vomit,tremur,cateodata mai sunt momente in care pentru cateva secunde nu imi pot controla degetul mic de la mana stanga,si el imi tremura atunci.
Am o stare foarte naspa, nu imi vine sa fac nimic. Am mancat ceva apoi am "fost la baie" apoi nu am mai mancat nimic.
Ce am? Am mai patit asa dar parca trecea mai repede.
Probabil nu am mancat de ajuns?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Okkultist a răspuns:

Pf... Du-te la doctorul de familie!

| Finetti1313 a răspuns:

E cel mai probabil o reactie nervoasa la stres. Pierzi noptile sau nu dormi destul? Eu luni dimineata cand m-am trezit abia m-am dat jos din pat si am fugit la baie pentru ca imi venea sa vomit, imi era ameteala, ma durea tot corpul si dupa ce am mai dormit cateva ore mi-a trecut. Eu urmeaza sa am 2 nationale una dupa alta si am dormit foarte putin, am alergat intre scoala si bibloteca si nu am avut timp nici sa mananc bine. Incearca sa dormi cat trebuie. O prietena care pierdea noptile aiurea a ajuns sa cada pe straa pentru ca ii amorteste corpul sau dimineata nu poate sa isi mai miste mana. Incearaca sa iti schimbi putin programul de viata si daca problemele persista ar trebui sa mergi la un medic. Sper ca am putut sa te ajut. happy