| Timotey99 a întrebat:

am si eu o problema grava de 2 zile ma tot doare stomacul si nu stiu ce sa fac nu pot dormii deloc,simt ca imi vine greata dar nu pot sa vomit simt ca ma roade deparca nu as fi manca deloc dar tot manac si chiar daca nu mananc tot asa ma simt si cate odata am arsuri si nu stiu dc, si bineintels sunt si balonat straight face

P.S. Nu sunt acasa sunt la tara si tocmai miercuri ma duc plus ca parintii nu ma cred crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Bea un ceai de sunatoare si explica-le serios parintilor/bunicilor ca te supara stomacul.
Nu este de glumit si trateaza cu seriozitate problema, iar cand ajungi la oras, poti sa faci un mic drum catre medicul de familie.
Incearca sa elimini grasimile/prajelile/condimentele.
O seara bunahappy

| Timotey99 explică:

Poate ca ii conving eu dar nu stiu ce sa fac ma doare tare rau si imi facusem un ceai de menta dar tot asa ma doare, eu as merge si noaptea la medicul de familia dar nu pot straight face