| Shin0bi a întrebat:

Salut tpu.Azi dimineata am mancat "briose" expirate, si m-a durut stomacul toata ziua.Mai inainte am luat bicarbonat si apoi am vomitat, mult.In timp ce vomitam mi s-au inrosit ochii, dar foarte tare, adica tot albul ochiului era de un rosu sangeriu.Ca si cum ar fi o foaie A4 rosie completa.M-am speriat putin.Stie cineva de ce? Sau ce s-a intamplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ti s-au inrosit ochi foarte tare din cauza ca ai vomitat mult, poate te-ai si speriat si din cauza asta s-a intamplat si ceva pe sistem nervos ...Sau, din cauza acelor briose, ai dezvoltat o alergie la ele, mai ales ca erau expirate.Eu zic sa stai linistit in pat, incearca sa dormi putin, stai o zi fara tehnologie, adica fara telefon, calculator, etc pentru ca chiar daca acestea nu au cauzat problema, o pot agrava, stai linistit in pat si uita-te din cand in cand in oglinda, vezi daca se mai duce din roseata
Eu sunt destul de sigura ca ai dezvoltat o alergie (mai ales ca erau expirate)

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ochi cumpara Netacin, ajuta ochiul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa consulti un medic. Cred ca e doar o alergie, dar e bine sa te asiguri. Sper ca ti-am fost de folos!