| nustiuexact69 a întrebat:

Salut TPU, când ies pe afară sau merg undeva, mi se duce gândul în alt loc exemplu: ies afară dar în capul meu cred ca sunt în casă și mă pierd, niște sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Trăiește clipa!
Te lași purtat de gânduri și nu e ok! Învață să apreciezi tot ce te înconjoară, așa poți trăi în prezent și te mai poți detașa de trecut, fie că acel trecut este foarte apropiat sau îndepărtat.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De ce nu discuti cu unul dintre parinti, le explici starile acestea si sa te duca la un medic specialist! nu vei gasi aici raspunsuri care sa te vindece! medicul poatewinking

| Simpatic a răspuns:

Eu m-am luat dupa alte intrebari ale dansului, nu doar dupa faptul ca gandul zboara, de exemplu atunci cand citesti o carte dar gandul iti este in alta parte;) sunt lucruri diferite intre a 'zbura gandul' si atunci cand nu poti deosebi realul de ireal
eu nu o spun nicio secunda cu rautate, ci ca sfat ca ai nevoie de un specialist sa te ajute si indrume!
https://www.tpu.ro/......-sau-doar/

| dullcat a răspuns:

Buna.Parintii tai stiu prin ce treci tu? Din toate intrebarile tale suna ca si cum ai nevoie urgenta de un insotitor, altfel s-ar putea sa nu te mai intorci teafar in casa...

https://www.tpu.ro/......-sau-doar/

| StoicAnalysis a răspuns:

Fi prezent. Daca iesi afara, concentreaza-te pe copaci, masini, oameni, intamplarile din jur, etc. Exerseaza sa nu mai fi cu capul in nori.

| colonelumorteni a răspuns:

Asta ti se poate intampla din cauza ca nu ai lucrurile planificate sau nu esti interesat/a de iesire. Logic ca te gandesti la altceva si ignori ceea ce e in jur.