| Ionut789 a întrebat:

Ce-as putea sa fac sa slabesc 3-4 kg am 13 ani si 7 luni, 1.70 si 64 de kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ksaoswh a răspuns:

Practica un sport. Nu manca dupa ora 19.00. Incearca sa fii cat mai activ iesi pe afara plimbate, date cu rolele, skateboardul etc. Mananca mai sanatos si incerca, sa nu prea mananci dulcuri.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sport.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ ( aproape ideală ); iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 63, 5 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator
Deci, ai DOAR cu 500 gr peste greutatea IDEALĂ; aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, zilnic ), etc.

Toate cele bune!