| MusicON95 a întrebat:

Ce legume/fructe contin cele mai multe proteine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Sunt destul de multe fructe și legume care conține proteine.

Ți le voi spune pe cele mai imortante care conține în exces.

1. Quinoa-conţine 8.14 grame de proteine.

2. Migdale-Migdalele conține între 6-8 grame de proteine.

3. Spana-Conține 7 grade de proteine.

Desigur sunt mai multe care conține proteine dar am zis doar cele care conține cel mai mult.

| Cosmin86 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Adica sunt cantitati foarte mici.

Daca mananci legume si fructe pentru proteine... mai bine te apuci de sah

| MusicON95 explică (pentru Cosmin86):

La asta nu m-am gandit. mersi happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cele mai multe proteine le găsești în carne.
Pa, pa.

| MusicON95 explică (pentru Legiuitoarea):

Buna.
Eu am intrebat de legume si fructe... NU DE CARNE.
Pa, pa.

| JohnnyBi a răspuns:

Linte, naut, fasole, quinoa si nucifere (alune, migdale, arahide, nuci, etc)

| alexxis0712 a răspuns:

Aici ai toate categoriile de alimente cu proteine, carbohidrati etc. http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/tabel/# FUNDA?