| Lukasz a întrebat:

Cred ca am o problema foarte grava, si cred ca am sa mor.
De 1 luna ma tot doare in spate,in orice loc din spate,si nu numai cand respir,ma poate durea oricand, indiferent de ce fac.Ma tem de pneomonie,sau de ceva mai grav.
Ce sa fac? Mor de frica, mama zice ca nu am nimic.Ca si pe ea o doare in spate dar nu-i asa de fricoasa ca mine.
Eu am mai avut o data pneomonie,dar tuseam si aveam febra,frisuane,ogramada.Ce sa fac? Sunt si racit de ogramadata te timp,de fapt nu stiu,nu am nasul infundat.Dar nu ma simt perfect sanatos, urasc anul asta.Si ma tem sa nu fie ultimul din viata mea sad. Am 12 ani, apropo.
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Convinge-ti mama sa mergeti la medicul d e familie cat mai urgent!
Cu bolile de plamani, nu te poti juca, iar mama ta, ar trebui sa fie mai atenta la orice problema semnalata de tine!
Fuga la medic, chiar si la urgente.
O zi buna )

| KodrutZ a răspuns:

Cu siguranta o sa mori. Cindva. In alta ordine de idei, sa mergi la un doctor nu ti-a trecut prin cap?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai mai avut odata pneumonie si acum ai dureri, eu spun ca trebuie sa mergi urgent la medic, pentru ca poti sa fii racit din nou la plamani si netratata boala duce la TBC, apa la plamani, astm si complicatii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te dracului la medic in loc sa te plangi aiurea pe net... limitati mai sunteti unii

| Sn4k3 a răspuns:

Cand vad asemenea specimene...
Daca te temi ca mori laughing, ce cauti pe TPU? Du-te la doctor, n-ai sa gasesti alt raspuns mai bun aici.

| LiveTheMoments a răspuns:

Mergi la doctor ca sa nu mori.

| GabyDany a răspuns:

Ce mama ai, mai baga de la tine ca respiri greu si prefa-te ca respiri GREU, daca nici asa nu vrea, roaga-te de ea, spune-i asa"
-"mama, ma simt foarte rau, e mai importanta o ora din timpul tau decat mine? daca nu vrea, poti lejer sa te duci singur cu un taxi sau suna la protectia copilului, FUNDA