| labrador234 a întrebat:

Salut, TPU!
Cum as putea sa scap de aftele bucale intr-un timp mai scurt.
Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Te dai cu glicerina boraxata pe afta. La mine functioneaza.

| PeFuga a răspuns:

Cauta un cabinet stomatologic dotat cu laser. Exista terapie laser pentru afte si herpes bucal. S-ar putea sa coste mult, dar este cea mai rapida solutie pentru a scapa de ele...

| DinPlante a răspuns:

Poti folosi https://www.putereaplantelor.ro/......a-gat.html si un spray cu propolis

| labrador234 explică:

Iti multumesc, dar preparatul cu care ma dau (si nu prea functioneza ) contine si glicerina boraxata cu nistatin

| labrador234 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri. Din fericite au inceput sa de-a inapoi.