| fuckisgood a întrebat:

cum pot sa mai cresc in inaltime vreo 4 centimetri?
am 16 ani si 1.66m si vreau sa dau la academia de politie.
timp ar mai fi, am citit ca baietii se opresc din crescut pe la 20 si ceva de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dietă sănătoasă, sport:înot, volei, baschet sau cel mai uşor tracţiuni cât de multe.

| powergirl a răspuns:

A idee ar fi si sportul care te intinde sau baschetul te mai inalta, sa faci ceva care iti intinde tot corpul numai picioare sau mai stiu eu si handbal e bun

| alexfesty a răspuns:

Daca vrei sa dai la academia de politie iti trebuie si un corp lucrat, incearca baschetul sau intoul(cel mai recomandat, pentru ca se dezvolta toate tipurile de muschi).