| Light_Denys_1986 a întrebat:

Daca ma tund chel o sa mi se regenereze parul mai repede? Adica il am destul de rar si fragil de la un timp ca am folosit placa cand aveam plete. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai depinde. O sa creasca mai repede dar nu va fi o diferenta sa zici WOW. Dar da. Asa e si barba / parul de sub brat / parul pubian.
M-ai facut curios. Ai folosit placa de par si ti s-a inrarit ( ti s-a facut rar) parul de la placa de par?

| Light_Denys_1986 explică (pentru FlorinCiokan):

Da, adică de la placa imi pica destul de rău părul, ca altceva nu am folosit ( gen fixativ etc )

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In cel mai bun caz se regenereaza, daca nu te razi, ai putea elimina placa si sa te dai cu ulei de masline/ricin.
O zi buna happy

| Liviu a răspuns:

Nu exista 'tuns chel' cum ai spus tu, doar ras in cap happy eu unu o fac o data la 2 3 zile, de cam 4 5 ani am avut si eu parul lung,si de atunci numa chelios stau, iti spun de acum, o sa duci munca de lamurire cu toate neamurile tale cand te-or vedea chelios laughing de la plete, am patit-o, aveam vreo 18 ani 19, acum sau obisnuit toti, nu concepe nimeni sa mai ma vada cu par.O sa ai de furca cu ai tai laughing + prieteni etc.Cat despre indesit, e doar un mit ti-o spun eu happy se face doar radacina mai puternica, nicidecum sa se faca mai des happy