| xK1nD3rX a întrebat:

Daca sunt cusut la picior si inca nu mi-am scos firele dar doctorul mi-a zis ca s-au prins foarte bine, am voie sa merg pe bicicleta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Lasa-le incolo de fire.important este daca rana s-a vindecat in mare parte.inainte de a face ceva necugetat, vorbeste si cu medicul

| Teodorel a răspuns:

Nu e indicat dar e sanatatea ta, ai voie orice, dar ai grija:-)

| xK1nD3rX explică:

Rana s-a vindecat, sunt de o săptămână pe bara, dar astia mai ma tin inca 1 saptamana cu fire. si voiam sa stiu daca afectez cu ceva firele. in + rana nu-i foarte mare, decat 4-5 copci.