| LoveIsLove4Ever a întrebat:

Dau fundă! Am o problemă... Ieri sau alaltăieri am descoperit că atunci când elimin scaun mă ustură şi în această seară am decis să mă uit şi am descoperit că am o bubă chiar lângă rect. Mă ustură când elimin scaunul şi usturimea ţine maxim 30 de minute după ce mă ridic. Ce să fac? (orice aţi face să nu râdeţi de mine).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde de aspect & simptomatologie...
Cel mai probabil, este vorba de o fisură anală sau de hemoroizi externi!

Trebuie să mergi la un control la medicul specialist proctolog!
Evident, întâi mergi la medicul de familie şi ceri Trimitere la Proctologie!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa fie si vreun cos pe sub piele, care doare la atingere. Daca este puțin roșiatic, folosește ceai de musetel, infuzie si tine acolo in fiecare seara.
Se Vindeca mai greu, într adevăr.

Poate te ajuta:http://forum.romedic.ro/prod/Buba_pe_anus_057454.html

| ItsMaxi a răspuns:

Hmm. Eu spun sa faci o vizita pe la doctor. Probabil fi o infectie, sau un lucru minor. Dar nu se poate sti cu certitudine happy. Oricum nu iti fa griji, totul va fi bine.

| Vadean_Ioana_1982 a răspuns:

Foloseste crema de galbenele eu cred ca iti va trece