| anonim_4396 a întrebat:

dau funda, am o problema? Ma intristez ca nu am nici un lucru perfect, ba ca am indoit aia, am zgariat aia, adevarul e ca nici nu prea am avut grija cu ele., ce sa fac sa scap de starea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| maNumesc a răspuns:

Vrei un raspuns mai bun? de ce te stradui atat sa pastrezi lucrurile pe care le ai daca ele oricum se vor strica si deteriora? diamantul care este cel mai dur material din lume tot se zgarie si se matuieste in timp...la ce sa pui pret pe lucrurile de pe pamantul asta ca oricum sunt trecatoare...iar la intrebare sigur ti-ai raspuns singur. gandeste-te ca nu iei nimic cu tine pe lumea cealalta. mai bine ai pune accent pe sufletul tau decat pe lucrurile materiale happy

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa-ti gasesti o ocupatie. Invata o limba straina, un limbaj de programare, citeste o carte buna, fa o prajitura, fa ceva util.

| AdrianVoicu a răspuns:

Asculta muzica, vezi un film fa ceva ce iti place tie

| RecKinul a răspuns:

Învaţă că nimeni nu este perfect cu adevărat doar că nu-i vedem noi defectele. Dacă vrei să faci ceva....practica te prefecţionează. Toţi greşim la inceput.

| ConstantinIordachescu a răspuns:

Invata sa fii mai ordonata.