| anonim_4396 a întrebat:

De 3 zile am niste probleme. In urma cu 1 luna de zile m-am lăsat de fumat, iar de 4 zile am început iar sa fumez... Iar în acea zi am fumat in jur de 10-12 țigări din prima. A început să mă ia o durere ascuțită in piept, nu continua, doar la respirație, mișcare etc. Țin să menționez că am și probleme cu stomacul, reflux gastro esofagian și mai simt uneori arsuri in capul pieptului care radiază pe tot esofagul.
Acea durere ascuțită in piept la respirație adâncă sau mișcare este de la țigări? Mai țin să menționez că de o luna și ceva, mi-am făcut analize de sânge la urgențe, am mers cu o problemă, e totul în regula. Singura problema de sănătate este că sunt anxios și mă panichez când vine vorba de sănătatea mea.
Va rog sa mă ajutați. Maine este a 4 zi deja de când tot simt acea durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Corpul iti da semne ca fumatul iti face rau.
Deci asculta-ti corpul.

| CerCopiTec a răspuns:

Mergi la medicul de familie poate ai o raceala a cailor respiratorii, tigarile nu te ajuta deloc in problema cu anxietatea.
bafta

| raceman a răspuns:

Singur iti poti da raspunsul prin a renunta iar la fumat. Dar ca sa fii si mai sigur mergi la pneumolog si fa niste investigatii.