| RedBull69 a întrebat:

De azi dimineata ma doare ingrozitor urechea dreapta, cu stanga nu am probleme, nu ma doare deloc, dar cea dreapta ma doare extrem de tare. Mi-am bagat vata cu niste picaturi ce mi le-a dat mama si mi-am pus in ureche, dar nu a trecut. Maine dimineata cumpar cateva tigari si sa incerc sa vad daca functioneaza, nu stiu daca m-a tras curentul, dar duminica si luni m-am scaldat cu niste prieteni in Mures si sa nu fie cumva de la apa durerea. Dau funda primului raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DevilNight01 a răspuns:

Am uitat sa zic si asta daca ai fost intro piscina sau ceva de genul asta e posibil sa fi facut otita asta am avut si eu a trebuit sa ma duc la spital sa imi faca ceva la ureche (mi-a bagat un fel de aspirator mic in ureche stiu pare ciudat da asta mi-a facut) (otita e ceva de genul ca ti-a intrat prea multa apa in ureche si s-a intamplat ceva...) si daca asta e o sa iti de-a ei o solutie sa o pui in ureche si o sa iti curga parca sange din ia sa nu te panichezi cand o sa se intample asta bafta la insanatosire

5 răspunsuri:
| RedBull69 explică:

Da e adevarat am facut baie si in piscina dar maseaua nu ma doare absolut deloc

| DevilNight01 a răspuns:

Daca te doare si maseaua inseamna ca ai tras curent infine la capitolul sanatate nu sunt doctor deci iti sfatuiesc totusi sa mai astepti pana maine si daca nu trece du-te la doctor si pana atunci mai incearca niste trucuri cine stie... Bafta

| DevilNight01 a răspuns:

Atunci du-te la un spital ca cred ca e otita nu e prea grav o sa te doara un pic cand o sa iti bage aspiratorul ala in ureche si posibil sa te sperii un pic cu solutia aia cand o sa curga sange din ia da vezi ca nu sunt sigur ca e sange care curge deci sa nu te sperii ori ce ar fi si daca vrei sa afli mai multe poti sa cauti pe net parca solutia aia ca am avut-o acu 2 ani nu imi mai amintesc bine de ia dar iti sugerez totusi sa te duci la spital (nu stiu daca e aspiratorul ala necesar dar daca mie mila facut mai bine sa til faca si tie)

| DevilNight01 a răspuns:

Daca nu te doare maseaua inseamna ca nu ai tras curent nimic grav

| Anonimcom a răspuns:

Posibil sa fie din cauza apei care ti.a intrat in ureche, ar fi bine sa consulti un medic