| Timotey99 a întrebat:

de cateva zile am o problema cu ameteala.Cand ma trezesc de dimineata deja incepe sa ma ia ameteala.Mai ales cand sunt la liceu ma ia ceva mai rau decat dimineata, iar dupa-amiaza cand ma culc 2 ore deja nu mai pot tine ochii aprinsi din cauza ametelii.Am observat asta acum 5 zile cand eram la liceu si a inceput usor sa nu mai pot sta concentrat.Am incercat sa dorm cat mai mult dar se pare ca tot la fel.Nu stiu de la ce sa fie analizele le-am facut acum 2 luni si nu a iesit nimic, iar de la oboseala am vazut ca nu este.Sa fie oare de la tensiune? sa o am prea mica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate ai o lipsa de calciu, repeta analizele si apoi mai vorbim
Adreseaza-te medicului de familie, cauze pot fi multe, dar n u suntem in masura sa dam noi diagnostice.
Nu ezita si fuguta la medic.
Verifica-ti tensiunea/glicemia/
O seara bunahappy

| Dzeko7 a răspuns:

Du-te la medicul de familie si fa-ti alte analize pentru ca in 2 luni se pot intampla multe.

| vioricavio a răspuns:

Pot fi diferite cauze, dar poate fi si din cauza vederii. Multe persoane care au probleme cu ochii "chiar daca nu stiu" ca au aceste probleme de vedere, au ameteli si stari de genul asta. Deci poate nu ar strica sa mai faci cateva investigatii.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Lipsa de calciu cred ca este problema. Cel mai bine ar fi sa megi la un medic (la medicul tau de familie) si el ati va recomanda cel mai bine ce trebuie sa faci