| Marius18w a întrebat:

De cateva zile bune ma simt foarte slabit la muncă, am 19 ani ma trezesc la ora 5 dimineața si muncesc pana la 5 seara in construcții. Problema e ca a inceput sa ma doara stomacul, bag in fiecare dimineata tigari si cafea si nu mai mănânc toată ziua decat la ora 12 juma de ora, plus cred ca e si din cauza stresului...ce as putea sa fac sau ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justme79 a răspuns:

Încearcă sa Îți schimbi în primul rand prostul obicei de a bea cafea și fuma la primele ore ale dimineți mai ales dacă nu ai mâncat ceva asta Îți dă cu siguranță durerea de stomac plus oboseala își spune cuvântul cel mai bine încearcă să guști ceva câtuși de puțin și schimba cafea cu ceai de menta cel puțin o perioada până Îți mai revi după încearcă și niște multiminerale sunt bune pentru stres și oboseala!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai trebuii sa mananci micul dejun, inainte sa pleci de acasa si apoi sa bagi cafeaua si tigara.
Ti-ai facut o gastrita, de aceea te doare stomacul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai regim de viață nesănătos. Asta ai. Dacă nu îți dai seama că așa te distrugi, o să îți spună medicii în curând ce ai.

| Sofer a răspuns:

Pai e normal sa te simți asa dacă nu mănânci și bagi țigări și cafea pe stomacul gol și mai e obositor sa te trezești în fiecare zi la 5 dimineața.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E normal sa te simti asa din moment ce nu iti iei micul dejun si fumezi si bei cafea, iar prima ta masa este la ora 12. Incearca sa mananci de dimineata si sa mai renunti la vicii.