| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand ma joc un joc video anume de exemplu Minecraft(la restul care ma joc nu mi se intampla) mi se fac ochii rosii? Serios pot sa stau si 10 ore la calculator sau la alte jocuri ca ochii mei nau nimic dar cand ma joc Minecraft pur si simplu mi se fac rosii... Nu e o intrebare la caterinca, stiu suna penibil ´´problema´´ asta dar chiar este adevarat.Rog seriozitate. Multumesc anticipat! Funda+vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Iti recomand sa nu te joci jocul-video MINECRAFT ca da dependenta si ai sa te imbolnavesti si nu mai sta prea mult mai multe ore in sir ca-ti strici vederea ochiilor tai! Iti recomand sa te duci la control la un medic oftalmolog sa te consulte si vei vedea o surpriza!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Ce surpriza?

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa vezi cand vei vedea rezultatele investigatiei la ochii de la medicul oftalmolog! Este posibil sa ai o boala,, ascunsa"! (miopie, glaucomul, cataracta, etc) Vezi la www.csid.ro/boli-afectiuni/oftalmologie/