| Simon837373 a întrebat:

Salut TpU! De ieri am frisoane la maini si picioare,mai am febra de parca simt ca imi explodeaza capul si am dureri musuculare.N-am pofta de mancare,am luat paracetamol ieri si azi cate doua pastile, mai rau am febra si frisoane.
Este o raceala sau ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InteractiV a răspuns:

Este o gripa banala care nefiind tratata corespunzator la timpul ei, poate degenera si va cauza multe alte probleme. Iti recomand sa nu mai risti si sa iei pastile la ghici. Consulta un medic de familie, el iti va prescrie o reteta corespunzatoare si vei scapa de orice problema. Insanatosire grabnica si o zi frumoasa.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde de organism.
Eu cand am gripa ma tine aprox o saptamana si nu iau pastile pentru ca nu vreau desi am simptome asemanatoare cu ale tale dar mai usoare.
Unii de la gripa pot face complicatii si nu e de glumit. De obicei gripa e inofensiva, totusi mergi macar la farmacie si cere niste medicamente.