| kadzee a întrebat:

De o saptamana tot imi este rau. Duminica seara nu am dormit deloc din cauza sintomelor greata dureri de burta si frisoane.A doua zi am fost la medicul de familie si mi-a dat niste pastile de voma si ceva de burta totu bine si frumos.Raul nu incetase si miercuri am fost la analize si astept rezultatul dar de ieri seara am inceput sa simt in partea dreapta jos niste umflaturi si niste dureri minore nici nu prea le simt dar este incomod poate fi vorba de apendicita si da ca da va trebuii sa astept rezultatul analizelor sau sa ma duc la spital pentru operatie? Multumesc astept un raspuns cat mai rapid.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Poate fi anexita sau alta boala inflamatorie pelvina. Daca numarul de leucocite e mare e semn de infectie. Fa un consult chirurgical si daca se exclude apendicita, fa si unexamen ginecologic. sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Poate fii o anexita.
Sau este posibil sa fie si apendicita ce necesita operatie.
Te pup!