| 2AN7 a întrebat:

De vreo saptamana am dureri de amigdalite crunte! Nu stiu ce sa mai fac, ma ia cateodata o nebuneala de vreau sa mi le scot cu mana mea! straight face Ma bate gandu sa mi le scot, deci sunt mari cat 2 cepe si nu pot sa inghit o picatura de apa.
De mancare nu mai zic, am slabit 2 kg daca nu mai bine in cateva zile. straight face
Si in urechi simt cateva intepaturi, de buline ma umplu, numai faringo hotdrink mai imi face durerea sa treaca!
Am vazut ca dupa operatia de amigdalite ai dureri crunte, si nu prea as vrea sa stau iar 2 saptamani nemancat, vreun remediu natural? Bulineee? Oriceee!
Nu mai suport straight face imi vine sa le scot din radacini laughingbatting eyelashes!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cum adica nu stii ce sa mai faci?! Sa consulti un medic! E chiar asa dificil? Ai nevoie de antibiotice. La operatie se ajunge doar daca infectiile sunt recurente, adica daca faci amigdalita des.

| CautNume a răspuns:

Mergi la medic altfel iti vei face singur mult mai mult rau.

Răspuns utilizator avertizat
| Burnnin a răspuns:

Decat sa iei niste medicamente acum sa-ti treaca iar peste o luna sa fie aceeasi problema mai bine mergi la doctor sa ti le scoata si scapi odata pentru totdeauna, asa stii ca nu mai ai treaba cu ele.

| teo1997 a răspuns:

Cine ti a spus de dureri te-a mintit.Eu m-am operat acum patru ani si nu m-a durut decat un pic in timpul operatiei in rest nu. Dupa operatie, nu chiar imediat, dupa 2-3 ore ca sa se inchida cat de cat ai voie sa mananci inghetata cu carul.