| An0nym1337 a întrebat:

Deci astazi de dimineață m-am zgâriat din greșeală in partea de sus a spatelui(cu unghia). Am observat ca in locul unde m-am zgariat arata ca si cum as avea o alunita sau cos rupt. Mentionez ca in acea parte am mai multe coșuri. De asemenea nu m-a durut ( doar in timp ce am zgariat,dar mi se pare normal),nu a curs sange,nu m-a usturat,etc. De asemenea, nu am aplicat nicio crema,spirt, pansament. Știu ca daca iti rupi o alunita in maxim 2-3 zile trebuie sa te prezinți la un dermatolog deoarece se poate agrava.Ce ziceți, sa stau liniștit ca era doar un cos sau sa ma duc la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Davinna a răspuns:

Daca nu ti-a curs sange probabil ca a fost doar un cos.Alunitele cand le rupi, sangereaza. Daca nu s-a inflamat locul si nu te doare si arata bine nu ai de ce sa te ingrijorezi.