| Myrcea22 a întrebat:

e normal sa fie un testicul mai mare ca altu? ..adica stangul este mai lasat si marca mai mare..mai umflat..este normal sa fie asa....sau trebuiesc sa fie amandoua la fel?
Dau funda..astept un raspuns rapid cu explicatii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kornelus a răspuns:

Salutare!
Da este normal, mai ales in perioada adolescentina.
Nu iti face griji, majoritatea adolescentiilor au asa, chiar daca recunosc, sau nu recunosc.
O zi faina!
Numai bine!

6 răspunsuri:
| HowdidIgethere a răspuns:

Pipaie, daca in partea de jos e ceva venos (varicos), se numeste varicocel, nu este de operat daca nu se dezvolta foarte mult.

| Myrcea22 explică:

Stie cineva?

| wizzkid a răspuns:

Stai linistit e normal, cum femeile au un san mai mare si unul mai mic asa au si barbati un testicul mai mare unul mai mic! nu te panica

| Myrcea22 explică (pentru wizzkid):

Este absolut normal? ...si uneori e normal sa te mai intepe?

| AnonimAlex23 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie, uneori cu dureri.Eu intru in panica uneori pentru ca am fost operat la ambele de hernie sau ceva de genu.Dar cred ca e ceva normal.

| Denila123 a răspuns (pentru AnonimAlex23):

Salut
a fost usora operatia de herine