| anonim_4396 a întrebat:

este bine daca eu la 13 ani am 1, 80m pentru mine pare in regula dar vreau sa stiu si parerea voastra

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Pare in regula pentru tine? Daca o tii tot asa cat vei avea la 20-21 de ani cand cresterea stagnează?
Doar sa mai cresti 1-2 ani si gata.

11 răspunsuri:
| xDragosel007 a răspuns:

Nu cred ca ai cum, este imposibil, pai daca e asa cand ai vreo 25 de ani ai vreo 2.60. Asta e parerea mea!

| Crux a răspuns:

Poate suferi de gigantism

| Crux a răspuns:

Mie nu mi s-ar părea normal. Tu îți dai seama ce zici?laughing)))

| Crux a răspuns:

Eşti cam prost sau mi se pare? dar parcă încep să-nțeleg...la înălțimea ta aerul e mai rarefiat...
Băiete, în cazul ăsta îmi pare rău să te anunț, dar şi eu fac parte din comunitate şi am tot dreptul să-mi dau cu părerea, mai ales că tu însuşi ai cerut-o!
Şi nu ai auzit de boala numită gigantism? Există, nu sunt SF.uri.
Nu îl ştii pe turcul Sultan Kosen, cel mai înalt om de la ora actuală care are 2.51m? El suferă de acromegalie=gigantism. Este vorba de o dereglare hormonală.
Dacă la 13 ani ai 1.80 mă tem că la 20 o să bați tu cartea recordurilor depăşind cei 2.51m ai turcului. laughing)

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Stiu e greu de crezut dar nu mint

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Pentru mine e avantaj inaltimea

| darrio2007 a răspuns (pentru Ionut_Balan_1987):

Asta e bine. Daca tu te simti bine in pielea ta.

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Da si pe mine nu ma intereseaza parerea ta crux

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Crux eu am cerut pareti si tu ai o parere cam re

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Nai de unde sa stii la 20 de ani sa am 2, 60m poate vrei sa spui cel putin 2, 00m

| BelieberA a răspuns:

Esti prea înalt.