| anonim_4396 a întrebat:

eu am niste probleme, sau cred ca sunt doar in capul meu.
eu ma intristez si zic ca am nu mai probleme, ba ca ametesc foarte repede, ba ca nu prea am echilibru, ba ca un ochi mi se umfla cateodata., ba ca am eczeme, ba ca ma ingrijorez ca am nu stiu ce tumoare din cauza ca ametesc repede. sau altceva
Ce sa fac?
Si ca tot veni vorba, cum fac sa scap de ameteala si sa am echilibru mai mult? ametesc FOARTE FOARTE repede, eu m-am lovit de foarte multe ori la cap cand eram mic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miyaS a răspuns:

Hei tu, nu pot sa cred ca nu sunt singurul care se alarmeaza din astfel de chestii. Cam de acum doi ani, cam asa, imi fac griji din absolut orice, ce are legatura cu mine, in mare parte cu sanatatea mea. Am facut atatea greseli si de fiecare data zic ca nu le mai fac, uneori m-am tinut de cuvant din prima, alteori mai greu, dar nu stiu de unde mi se trage, si daca ma scarpin mult la un ochi, dupa am impresia ca mi s-a inrosit prea rau si ca o sa am vreun defect ceva, din lucruri din astea banale, dar pana la urma ori fi ele banale, dar importante. De cand cu gandirea asta, eu m-am schimbat mult, si nu vorbesc fizic sau ca si caracter, m-am schimbat in sensul ca sunt extrem de atent cu ce mananc, de unde mananc, de unde beau apa sau dupa cine, am grija sa nu stau prea mult la pc sau nu prea aproape, aoleu deci totu felu de chestii, dar n-am obisnuit acum si sincer nu il vad ca pe un defect, imi pare bine am grija si sunt mai atent.