| omulpaiangan a întrebat:

eu fac sport 40minute in fiecare zi inafara de weekend imbracat in hanorac. Am doua intrebari. 1- mi-au aparut niste vergeturi si nu-mi plac, pot face cumva sa nu mai fie asa vizibile?
2- ma ajuta sa slabesc mai repede daca fac sport imbracat mai gros?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te ajuta sa slabesti daca te imbraci gros, doar te dezhidratezi mai repede

| Andrei123654789 a răspuns:

Vergeturile au aparut,datorita faptului ca,tu ai inceput sa slabesti,iar pielea,care inaintea era intinsa datorita grasimii,acum e mai putin si apar asa numitele vergeturi(e ca atunci cand umplii un sac pana in gat si dupa in golesti cate putin,apar logic cute),iar pentru a le ascunde ar trebui sa continui sa faci sport si abdomene, pentru a intinde piele si a o tonifia, insa stiu ca sunt si creme pentru asta.
Iar cu imbracatu' gros, da, te ajuta intr-un fel...fiindca transpiri mai mult si arzi mai multe calorii dar mai bine te imbraci scurt, comfortabil, asa o sa poti alerga mai mult si iti tonifici masa musculara, daca alergi imbracat gros, doar o sa transpiri.Toate cele bune.

| lauron a răspuns:

Ai vergeturi fiindca te ingrasi, si te apropii spre adolescenta.Dar le dai jos daca faci in fiecare zi in camera 40 de abdomene dimineata, 40 dupa amiaza, si 40seara! Ista e sfatul meu pe care si eu il facwinking

| Andrei123654789 a răspuns (pentru lauron):

De fapt, are vergeturi fiindca a slabit, da na, daca zici tu.