| Manuel_Otesanu_1992 a întrebat:

Ieri am cazut pe asfalt pe mana si acum ma doare foarte tare. Pot misca mana si degetele numai ca ma doare. Venele de pe aceasta sunt umflate. Ce pot sa fac ca sa nu ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Poti pune gheata sau compresa rece, in rest relaxeaz-o, se vindeca singura; eu am dat cu ea intr-un stalp si se umflase inclusiv palma laughing se invinetise pe unde sunt venele, daca o tineam nemiscata nu ma durea dar daca miscam degetele simteam sau daca apasam...; dupa un timp si-a revenit, am facut radiografie si apoi la indicatia ortopedului si ecografie da asa pentru mine ca nu mi-au facut nimic, au zis ca e un pic fisurat un os de langa incheietura maini si ca deja se vindeca, sa o tin in fasa elasica si sa-i dau cu un gel daca se mai umfla.

2 răspunsuri:
| PashaTriceps a răspuns:

Comprese cu apa rece, masaj cu ceva unguent si la doctor, nu sta asa!

| AndreiPintilie a răspuns:

Du-te la doctor sau daca nu poti din motive nestiute incearca sa o pui undeva si sa nu o mai misti ra a sa amortesca si nu o so mai simti