| vladlove123 a întrebat:

ieri am fost la dentist sa imi scoata o masea care avea infectie. Mi a facut prima anestezia, dar tot ma durea cand tragea de ea in sus, si ma intreba mereu daca doare, si durea foarte rau si mereu imi mai injecta o solutie, cred ca tot anestezic, dar tot ma durea. Lucrul acesta la facut cam de 4 ori, dupa ce am iesit de la dentist, eram amortit tot pe partea stanga unde a fost maseaua, amorteala s-a dus cam dupa 3 ore dar limba o am inca la fel de amortita ca ieri cand am iesit de la dentist, si au trecut 24 de ore de atunci si nici o ameliorare, jumatate de limba o am amortita rau. Cand imi va trece? Am mai scos o masea saptamana trecuta si anestezia s-a dus tot cam dupa 4 ore dar cu tot cu limba, atunci dupa ce s-a dus anestezia nu aveam limba amortita. Cand o sa imi treaca aceasta amorteala pentru ca este deranjanta si ma deranjeaza si cand vorbesc.Dau funda. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| xunshu a răspuns:

Buna. Acum 2 luni mi-am scos si eu un dinte. Si a bagat anestezie de nu imi mai simteam jumate de fata. laughing Stai linistit o sa-ti treaca. Mie mi-a trecut in 2 zile cam asa, sau chiar mai mult(si eu m-am speriat, nu-mi simteam nasul)