| blacke a întrebat:

Ieri am jucat fotbal si am stat in poarta si un baiat a sutat oleaca cam tare incheietura la mana stanga. daca o misc spre stanga ma doare. iar daca apas acolo langa 'bila' aia ma doare.

Oare daca folosesc un bandaj de ala pentru incheietura ma va ajuta la ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Pune gheata chiar daca a trecut cv timp, apoi pune o fasa, sau bandaj pentru incheietura, fa repaus relativ 2 zile, daca durerea continua mergi la un spital de urgente, pentru ca e nev de ghips.

| doggy123 a răspuns:

Fa-te cu ceva crema si apoi pune-ti bandaj sau poate ca ti-ai fracturat acolo un os