| ReplayNoneHa a întrebat:

ieri cand taiam lemne pt foc a sarit o bucata de lemn in ochii si vad putin in ceata... am pus gheata sa umflat. ar trebui sa merg la oftalmolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi cazul sa te prezinti direct la urgenta, nu te juca cu sanatatea ochilor!
Nu ezita si cauta ori medicul de familie, ori serviciul de urgente.
O zi vbuna sa aihappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar era nevoie sa mai intrebi?

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai intrebi? fuguta la doctor!

| cristimihailov a răspuns:

Sincer, eu in locul tau as merge de urgenta la doctor. Daca se infecteaza e cel mai nasol.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Oricum vei ajunge de urgenta la spital cand va incepe sa te doara cu adevarat. La arsurile oculare asa se intampla.

| Dzeko7 a răspuns:

Tu intrebi pe altii daca sa te duci la doctor cand esti in pericol sa faci o infectie? Du-te ma mai repede.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Da cel mai bine ar fi sa mergi la un medic de specialitate.