| Madalin_Huzuneanu_1994 a întrebat:

Ieri dimineata la ora 9 am facut o extractie de masea, iar, astazi, am o aniversare, iar intrebarile mele sunt:

1. Am ceva moale in masea, din ce-am citit e "un tip de branula? ( nu stiu denumirea)"?

2.Sangerarea s-a oprit, durere n-am deloc, poate mai incolo sa-mi inceapa durerile?

3. Pot consuma alcool/tutun la aniversare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| WorldPeace a răspuns:

Daca s-a oprit sangerarea, poti sa scoti branula. Maseaua pe care ai extras-o nu o sa te mai doara viata asta, nu-ti fa griji.
Tutunul si acoolul duc la probleme dentare si nu numai, deci este viata ta, alegerea ta.