| Comi2001 a întrebat:

Ieri pe la ora 4 am calcat stramb si ma doare degetul mare de la piciorul drept. Mi s-a invinetit un pic si mi-a s-a umflat ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Compresa cu apa rece + o radiografie la urgenta ortopedie

Răspuns utilizator avertizat
| adrili10 a răspuns:

Sa te prezinit de urgenta la medic s-ar putea sa ai o fractura sao doar tiai sclintito.

| ManiacuAMD a răspuns:

Cred ca mai bine pui niste gheata

| GabiTanase a răspuns:

Avand in vedere ca esti tanar nu are nimic. pune putina gheata si ia un unguent special..si incearca sa l misti tot timpul

| vatasanumaria a răspuns:

Pune gheata

| Adorjan8 a răspuns:

2 silabe: Doc-tor..sau apelezi la mami love struck

| BebeTheoo23 a răspuns:

Cu gheata.....sau cu alifie care arde

| Ceasornicarul a răspuns:

Du-te la doctor.El va sti ce-i de facut

| Ceasornicarul a răspuns:

Du-te la doctor.El va sti ce-i de facut.