| deyu121 a întrebat:

Ieri,toata ziua nu am avut pofta de mancare, ma simteam obosita si ma dureau oasele.Azi noapte, pe la ora 4 am avut dureri de stomac si am vomitat de vreo 3 ori. Dupa ce am vomitat parca m-am simtit mai bine, insa si azi nu am pofta de mancare.Simt ca nu se duce mancarea pe stomac.Mi e greu sa mananc.Nu stiti ce am si ce medicamente as putea lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StefanAdrian911 a răspuns:

Hei Deyu121.
Posibil sa fii racit, ceea ce ai specificat sunt efectele unei raceli destul de grave.
Eu iti dau o lista cu niste pastile de Digestie(Cam asta se intelege, ca ai probleme cu digestia), dar contacteaza si un medic inainte de a consuma pastilele.
1. Colebil;
2. Triferment;
3. Debridat;
4. Espumisan;
5. Dygenzim forte;
6. Digest duo;
7. Mezym forte;
8. Bil plus.