| dangerX a întrebat:

Imi recomandati, cei care stiti, un medicament(solutie sau pastile orice) care sa ma ajute sa scap de acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| UniversaLove a răspuns:

Salutare
~*~ EVITA! ciocolata, zaharurile, grasimile saturate.NU sta cu frica, stres si nu judeca Viata semenii si pe tine insuti~*~Multa Sanatate si Iubire~*~

| simmy_8381 a răspuns:

Iti recomand din suflet sa mergi la un dermatolog. El iti va da tratamentul potrivit. Si nu uita sa te demachezi in fiecare seara happy.

| Foxilikkkă a răspuns:

Tratamentul cu argila alba.Gasesti la plafar, in pliculete.
Amesteci argila cu apa de la robinet pana se omogenizeaza si aplici pe zonele afectate, stai asa timp de 30-40 de minute apoi o indepartezi cu apa calduta si aplici o crema hidratanta.Fa asa cam de 3 ori pe saptamana,pana acneea incepe sa dispara. Efectul se vede foarte rapid, trebuie sa ai doar rabdare. Poti folosii argila ori de cate ori vrei tu, nu afecteaza tenul si nu are ce sa iti faca rau!
Mult succes!

| Neylin a răspuns:

Cum a spus si simmy...produse sunt foarte, foarte multe pe piata, dar nu ai de unde sa stii ce care este potrivit pentru tenul tau, prin urmare nu poti sti cum va reactiona pielea ta.
Cel mai bine este sa te duci la un dermatolog (nu medic generalist)care dupa consultatie iti va prescrie cel mai bun produs potrivit pentru tine.

| Chiuaua a răspuns:

Baga fata in WC si trage apa.

| Detkaangel a răspuns:

Eu folosesc acid salicilic, usuca acneea...mie imi este de folos...incearca-l, poate ustura un pic, dar nu e ceva straniu.