| razvix5 a întrebat:

In aceasta dupa-amiaza, ma durea foarte tare sub abdomen in partea dreapta de nici nu puteam sa merg. Am apendicita? In acest moment, nu ma doare deloc, m-a durut atunci cam o jumatate de ora si dupa mi-a trecut. Mersi anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posibil, du-te la control cel mai bine. Se poate agrava si sa mori... Chiar nu e de gluma cu asa ceva

| anonimg a răspuns:

Nu mai sta pe ganduri si da fuga la medicul de familie; este posibil sa fie apendicita.

Răspuns utilizator avertizat
| iulian1302 a răspuns:

Buna! Acea durere pe care tu o resimnti in zona indicata de catre tine poate sugera o apendicita. Recomandat este sa mergi sa te consulte un medic pana ce nu se agreaveaza( asta daca nu este deja perforata) pentru a nu ajunge in stadiul in care sa ai nevoie de operatie! Multa sanatate!

| alexiavisan a răspuns:

Eu zic sa mergi la doctor sa te consulte... cred totusi dupa simptome ca este apendicita si daca nu sti de unde este poate ca ai mancat mai multe seminte!