| anonim_4396 a întrebat:

M-am operat ieri de varicocel (operatia fiind laparoscopica), iar acum, dupa ce m-au externat, am observat ca testiculul la care am fost operat este foarte umflat (in fine, nu testiculul propriu-zis, ci ce este langa el, venele, ce este in interiorul scrotului). Este normal? Tin sa precizez ca am facut o plimbare putin mai lunguta si am stat cam 2 ore pe scaun nemiscat. Este un efect normal care dispare sau e ceva neinregula? V-as ruga ca daca nu stiti despre ce e vorba sa nu mai raspundeti. Oricum daca va persista aceasta umflatura (CARE NU MA DOARE) voi apela la medicul care m-a operat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabi123 a răspuns:

Eu cred ca este normal din moment ce te-ai operat de curand.

| aXy99 a răspuns (pentru fabi123):

Se pare ca asa e...

1 răspuns: