| clautzz a întrebat:

ma aflu intr-o situatie foarte grea, sa incep cu inceputul eu am 18 ani(fac intr-o luna) urmeaza sa dau de carnet nu duc lipsa de nimic am bani cam tot ce vreau insa la mine in familie exista o mare problema ALCOOLUL ambii mei parinti beau destul de mult si cand se imbata incep sa se certe si eu trebuie sa stau intre ei sa mai linistesc apele si o tin asa ore in sir, nu mai suport sunt cu nervii in pioneze nu pot sa ma mai concentrez simt ca innebunesc de aceea va rog pe voi cine stie de unde sa cumpar pastile sau ceva de genu ca sa le pun in mancare sau bautura fara sa stie ei sa aiba greturi etc ca sa se lase de baut nu conteaza cat costa acele pastile macar sa mearga sau daca stie cineva o solutie cum sa i fac sa se lase de baut am incercat cu frumosu` am facut scandal am tipat nimic nu a functionat numai stiu ce sa fac va rog ajutati-ma ....multumesc anticipat CLAUDIU

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CityOfSatan a răspuns:

Buna!
Intr-adevar,e o situatie dificila,dar nu ti-as recomanda sa le pui nimic in bautura,poate avea efecte adverse grave, plus ca e posibil ca ei sa mai si bea inainte sa le ea.
Ar trebui sa mergi la un prieten, o matusa, cineva care are liniste in familie, si sa rogi persoana respectiva sa te lase sa inveti in liniste.
Multa bafta!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Un farmacist cu experienta stie --- important este sa gasesti farmacistul!

| doctorandus a răspuns:

Daca le dai astfel de pastile fara sa stie si ei beau ceva mai mult, vei face puscarie pentru omor.