| Dark223 a întrebat:

Ma consider o persoana sanatoasa, deoarece mananc sanatos si iubesc sportul.
De doua luni ma duc la o profesoara de romana la meditatie.Problema mea este ca in casa miroase a tutun si chiar daca tine geamul deschis tot se simte mirosul.Totodata,fumeaza una-doua tigari in apropierea noastra,iar alteori vine cu tigara electronica langa noi.
Intrebarea mea este : Ma poate afecta cu ceva acest lucru, pentru ca stiu ca fumatul pasiv este la fel de nociv ca cel normal!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Este adevarat ca, stand in preajma unui fumator, risti sa suferi mai mult decat fumatorul.
Evita sa stai in apropierea persoanelor fumatoare.
Ai putea sa vorbesti cu mama ta si sa ii aduci la cunostinta ca te deranjeaza mirosul de tutun.
Dardaca acea profesoara este un profesor bun, nu cred ca vrei sa renunti la serviciile sale.
O zi bunahappy

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Tu platesti, e normal sa-i spui chiar daca-i casa ei. Poti sa-ti iei un inhalator cu tine si sa spui ca ai astm, daca n-ai curaj sa ii spui direct ca te deranjeaza. Dar ii spui ca ai mare grija de sanatatea ta si te deranjeaza, te ustura ochii, incepe sa te ia durerea de cap... Stai sa vezi la facultate, te ia groaza de cat fum poate sa fie pe holuri, iti vine sa iesi direct pe geam.