| ShakeStar2000 a întrebat:

Mereu când mă pun să dorm ( la prânz sau noaptea ) după câteva minute se aude un fel de clopoțel, unul mic. Nu știu de ce se întâmplă, dar mereu mă inervează si nu pot dormi. Îmi spune cineva de ce? Fundăăă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Atunci trebuie sa vezi un medic, incepe cu un consult la un ORL - ist bun si spune-i exact simptomele. Spune-i inclusiv daca asculti vreme indelungata muzica in casti.

6 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Eu vreau sa te intreb cum auzi acest sunet, intr-o singura ureche sau " in cap ", in ambele urechi?

| ShakeStar2000 explică (pentru pufulescu):

'' in cap '' sad

| pufulescu a răspuns (pentru ShakeStar2000):

Atunci trebuie sa vezi un medic, incepe cu un consult la un ORL - ist bun si spune-i exact simptomele. Spune-i inclusiv daca asculti vreme indelungata muzica in casti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este problema psihica.Trebuie sa mergi la un psiholog si apoi la psihiatru. Nu glumesc.

| KillaNoFilla a răspuns:

Poate sa fie de ex de la vant in pod.Se loveste metal pe metal si tu ai impresia ca e clopotel si nu se aude doar daca e perfecta liniste.
Incearca sa dormi altundeva sa vezi daca se mai aude.

| george2431 a răspuns:

Acel sunet vine de la creier deoarece, probabil, in mediul in care te afli il auzi destul de des si acum este tiparit in creier, intre timp ai sa te obisnuiesti cu el si nu te va mai deranja sau nu il vei mai auzi. Sper ca te-am ajutat, bafta si multa sanatate!

| xStilusX a răspuns:

Hristos a Inviat! Cu intrebarea asta m-ai bagat in ceata, sincer sa fiu. Daca esti la scoala, atunci e normal sa se auda un clopotel din cand in cand. Acum, serios vorbind, nu stiu ce poate fi.