| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a iritat capul penisului pe o portiune mica, s-a inrosit si arata asa ca o rana, nu doare sau ustura, adminsitrez betadinte unguent si trece...ideea e ca imi apare cand fac alergie( mi se umfla ochii, mannaca, ustura si curge puroi, da este alergie, am fost la doctor si a zis ca e oarecum normal si mi-a dat niste medicamente pentru cand mai fac)aveti idee de ce mi se inroseste doar cand fac alergie? Initial am crezut ca e candida de am luat unguentul, poate este si nu ma dau destul timp, pe prospesct scrie 7-14 zile, chiar si dupa ce dispare, eu ma dau doar pana cand dispare iriatia, credeti ca ar trebui sa continui cu unguentul chiar si dupa ce disapare iritatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da. Inca 1-2 saptamani, iar lenjeria si prosoapele fierte.

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E din cauza lipsei de scorbura. Prea multa l@b@. Mai baga si tu unde e cald, moale si intuneric. Apoi sa vezi ca trece.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fara sarcasm acum, chiar m@sturbez des, poate fi si de la asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate fi ce ti-am spus mai sus; poate fi de la materialul lenjeriei intime.; poate fi alergie la detergent... Eu zic sa incerci "curatarea" cu ceai de musetel. Fa niste ceai de musetel ( dar concetrat bine ), apoi curata cu vata sau mai stiu eu ce ai pe acolo. Sa fie ceai caldut, nu fierbinte. Sa stii ca musetelul este un tratament standard. Trateaza multe. Eu am avut un inceput de hemoroizi si cineva mi-a zis sa dau cu ceai de musetel. Crede-ma ca m-a ajutat mult.

| Nicolae207 a răspuns:

Noroc!
Tocmai ai comentat mai jos ca frecventezi masturbarea destul de des. Incearca sa folosesti lubrifiant sau crema, dar crema nu este foarte indicata, si vezi daca mai apar acele simptome.
Sa fim sanatosi!