| Nicolae_Luta_2000 a întrebat:

nu prea pot sa scriu asa ca voi trece la subiect,, am abces,maseaua umflata, dureri de cap, ma doar sub maxilar. imi este frig si stau cu patura pe mine. un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie sau la urgenta, rapid! Nu te juca!

| Nicolae_Luta_2000 explică (pentru Salontanul):

In momentul atul dentistul este in concediu si vine pe 01.09. 2016 mai am de asteptat o zi dar am adtibiotice care blocheaza raspandirea bacteriilor asa ca voi rezista.

| Salontanul a răspuns (pentru Nicolae_Luta_2000):

Mergi la urgenta la spital. Oricum, ar trebui sa fie un medic inlocuitor al medicului de familie. Mergi la cabinet si verifica daca nu este afisat ceva.

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Du-te la dentist pana nu este prea tarziu