| Italianca a întrebat:

Nu situ daca aceasta intrebare este potrivita in aceasta categorie. Deci:
Medicul mi-a zis ca limba mea este alba, ceea ce nu e prea bine la copii. Si mi-a zis sa tin dieta putintica. Vreau sa imir ecomandati niste retete care sunt adecvate varstei mele (9 ani).
Am cautat si eu putin dar nu gasesc ceva prea eficient. Sper sa ma ajutati. Va pup!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alexutzza121 a răspuns:

Pai pentru dieta sunt foarte bune mineralele+proteine deci poti manca fructe, legume, multa salata, no dulciuri, pufuleti, rareori dar rar carne de pui foarte putina si cam atat.Si iti mai dau ceva pui miere pe periuta de dinti bine ar fi pe spatele ei acolo unde sunt zimtii pentru limba, si te freci pe limba. sper ca o sa-ti treaca succes