| MusicON95 a întrebat:

Prezervativul ma protejeaza de virusul HIV? Funda celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este singura metodă de protecție dar este bine să știi dinainte cu cine ai de a face!
Pa, pa.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice rana deschisa poate sa-ti introduca HIV in organism. Poti sa-ti pui 10 prezervative daca te misca de gura ai rupt-o-n fericire.

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Logic, hiv zice ca se ia doar prin sange!

| Heron a răspuns:

Da, te protejează.

| ciprian4444 a răspuns:

Pe scurt: daca te duci la femei e imposibil sa iei Hiv daca porti prezervativ, e o sansa de 1 la 10 milioane sau asa ceva.
Ideea e ca prezervativul are o sansa sa se rupa, mie mi s-a intamplat o data asa ca nu iti recomand sa faci sex cu o persoana despre care ai cunostinte ca ar avea hiv.