| anonim_4396 a întrebat:

Puteti va rog sa-mi spuneti de la ce dioptrie se poate face operatia cu laser, avand in vedere ca port ochelari as vrea la 18 anisa-mi fac. Toti imi spun ca imi sta mai bine cu ochelari dar totusi mie nu imi este comod si as vrea sa ma interesez de operatia cu laser. Merci anticipat, dau fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Interventiile acelea se fac in principiu dupa varsta de 21-22 de ani, dupa ce s-au stabilizat dioptriile. Pana atunci nu se recomanda, nu se fac. Intreaba totusi un oftalmolog!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aceste informatii le poti obtine numai de la un medic specialist, ci nu din gura lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu doar vreau sa ma interesez de la cei care si-ai facut, sunt curioasa happy Pentru mai multe informai
tii si pentru a fi mai sigura de sigur ca voi intreba oftalmologul.

| BogdanDediu a răspuns:

Nu ai cum sa obtii aceste informatii de pe TPU doar de la un medic profesionist!