| CatalinPTM a întrebat:

sambata m-a plouat pe cap si de 3 zile ma doare varful capului, deci in partea dreapta a capului in varf.Nu fruntea, nu ochii, nu in spate, nu ceafa ci doar varful capului in partea dreapta.E de la ploaie? Am vazut pe net ca trebuie sa port ochelari nu mai stiu ce...Cum fa sa-mi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Bea ceiuț, stai la căldură și poartă fie căciulă fie un hanorac cu glugă. Ai nevoie să încălzești acea zonă care acum e răcită. Tot la fel poți răci la rinichi, la plămâni, etc.

| alecsa91 a răspuns:

Se poate sa fie si o sinuzita.
Dar poti face si un control oftalmologic.

| valentingb a răspuns (pentru alecsa91):

Caută ce-s alea sinusuri, te rog eu mult, și vezi unde se află.