| DarthNiger a întrebat:

Salut TPU,stiu ca pare o intamplare ciudat dar vreau multa seriozitate,deci ieri dintr-o plictiseala,m-am jucat cu rigla,era transparenta si m-am uitat prin ea,am pus-o la ochi si am invartit-o sa vad cum se vede,si cand am dat-o jos am avut o stare de ameteala si nu mai puteam sa vad bine,dupa aceea cand ma uitam in jur parca ma lua ameteala,cand ma trezesc din somn imi revin ochii dar mai tarziu iar incep sa mi se miste ciudat,mama si tata zic ca am facut un fel de febra musculara la muschiul ochiului si ca o sa imi treaca, dar mi-e frica sa nu fie ceva mai rau, deci ce trebuie sa fac? ce credeti ca am patit? s-a slabit muschiul ochiului? va rog multa seriozitate sad!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dangerfull a răspuns:

Deci,din cauza ca ti-ai expus ochiul dintr-un mediu de vedere in altul ai capatat aceasta febra musculara la ochi, dar nu este grav, e temporar, nu iti fa griji.

| DarthNiger explică (pentru Dangerfull):

Mersi,am fost la doctor si mi-am facut niste analize, a spus ca nu e nimic grav dar mi-a dat un tratament, oricum mersi de raspuns big grin

6 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Prin rigla aceea lumina trece altfel.
Si mie mi se intampla cand imi pun alti ochelari.Ametesc pana ma obisnuiesc cu ei deoarece datorita lentilelor lumina intra altfel in ochi.

| marin81 a răspuns:

Nu se slabeste muschiul ochiului asa usor. Probabil ca ai facut febra musculara la ochi. Daca nu iti trece in cateva zile, mergi la un consult de specialitate!

| Ralukutza1212 a răspuns:

Hey! Așa pățesc si eu cand ma uit foarte aproape la tv. Eu port ochelari de vreo 7 ani si poate ai si tu nevoie. S-ar putea sa fi fost prea obosit si părinții tai sa aibă dreptate in legătura cu febra musculară la Mușchii ochiului. Culca-te si poate cand te vei trezi te vei simți mai bine. Daca in următoarele zile esti ametit, consulta un medic. O zi bunawinking funda?