| nick7856 a întrebat:

Sunt baiat si ma doare burta, dar nu am apendicita. Intro zi am fost pana la magazin si am luat o punga de chipsuri.
Urmatoarea zi de dimineata ma durea tare, dar nu chiar foarte. Eu cred ca am mancat prea mult, deoarece inainte de chispuri am mai mancat ceva...
Chestia e ca ma doare de mai mult de 2 zile si sunt momente in care nu ma doare mereu, dar imediat cum mananc ceva incepe durerea, dupa care 1 ora dispare si ma poate apuca oricand.

Deci ce as putea avea? Nu am fost inca la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Manca fructe, mereu momentan si un ceai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chipsuri? Lasa-le naibii de chipsuri. Nu sunt deloc sanatoase. Daca acesta este si meniul tau in fiecare zi, nu ma mir ca "te doare burta". Cred ca deja imi si imaginez greuteatea ta de 2x cat a lui mama si varsta ta cat jumatatea varstei mele. Unii cred ca mancand numai fast-food, chipsuri sau mai stiu eu ce alte prostii ii ajuta la ceva. Dar toate astea trimit nu altundeva decat la usa medicului. Daca te doare burta atunci bea ceai de fructe. De fapt orice ceai este binevenit. Si lasa prostiile astea cu toxine. Stiu ca sunt bune ...yummy,yummy... Dar tot ele te trimit pe la medic, iar ficatul il faci varza. Nu numai ficatul. Si inima o pui in pericol. In fine. Parerea mea, sanatatea ta. Daca bagi la minte ce zic aici, daca nu continua sa te otravesti cu fel si fel de chestii scoase prin magazine.

| nick7856 explică (pentru anonim_4396):

Auzi... Nu te mai repezii cu "fast food", nici nu mananc de acolo, nici nu-mi place. Nu mananc numai chipsuri, tu crezi ca parintii mei nu ma vad? Am luat si eu ca nu mai luasem demult, cred ca 3 luni. Si cum naiba sa atata greutate?
Sa ziceam ca mama mea are 64 KG, 64x2=128 KG si daca mai pui ceva este deja exagerat, Tu ai dreptate ca nu sunt bune deloc, tu chiar crezi ca eu nu stiu asta? Stiam demult ca nu-s bune deloc, dar aveam pofta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indigestie.Nu mai manca mult si mancaruri usoare vreo doua zile.Bei ceai de sunatoare si trece.

| Stama_Robert_1995 a răspuns:

Nu mai manca chipsuri laughing)

| HiImVanilla a răspuns:

"ma durea tare, dar nu chiar foarte"?
oricum, trecem peste. dacă chipsurile erau sărate se explică. trebuie să ții regim, fără mânare prea sărată, pieperată și prăjeli. cam o lună sau ceva de genul.

| Burscuc2000 a răspuns:

Posibil să fie ceva grav deci du-te cât mai repede la un doctor și explică-i detaliat situația. Nu aștepta să treacă mult timp deoarece s-ar putea să se agraveze. Sper să te faci bine happy