| Stefanutz24 a întrebat:

sunt nou, am 15 ani, sunt din pitesti, am o problema va rog sa ma ajutati e foarte grav, azi am fost in parc sa ma vad cu prietena, am luat`o in brate si jos fiind gheata am cazut cu ea, pe umarul meu stang, la inceput a fost o durere groaznica, numai simteam mana, acasa am facut exercitii, am aplicat un unguent si nimic, dupa 1 ora am vazut ca daca o tin pe langa corp si nu o ridic e ok, dar cand incerc sa o ridic imi ia dintr-o data puterile, si ma doare foarte tare mana. Umarul pot sa il misc fara nici o problema, si daca ridic mana stanga cu mana dreapta nu ma doare, foarte putin, si pot so tin ridicata deasupra capului, cand incep a lasa`o in jos la fel dintr`o data pica si o durere insuportabila actioneaza asupra bratului. Va rog sa ma ajuti sunt disperat! astept sfaturi! URGENT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Doctor si radiografie laughing)

| shadovv a răspuns:

Doctor.

| titisan70 a răspuns:

Radiografie

| mihaela2808 a răspuns:

Iti va trece probabil ti-ai scrantit-o sau ti-ai indoit o vena mi se intampla foarte des si la maini si la picioare peste tot astept cateva zile si imi trece stai linistit.

| PeterAndrei21 a răspuns:

Doctor, Radiografie si Repaus!(Incearca sa nu mai folosesti prea mult mana aia, nu o forta )