| NのON a întrebat:

Tin sa va spun ca in ultimele saptamani am racit de 2 ori si dupa ce a trecut prima raceala n-am incetat sa mai tusesc pana ce am racit din nou. Azi dimineata cand tuseam a iesit putin sange o.O ce credeti ca am?
PS: trebuie sa adaug ca fumez cate o tigare sau doua pe saptamana, am 15 ani si sunt baiat.
Multumesc big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medic, este o răceală destul de puternică și poate au fost afectați și plămânii!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Daca iese sange cand tusesti sa stii ca ai o problema.Mergi la un medic.Nu sta asa.Se poate agrava.

| Hirako a răspuns:

Mergi cat mai repede la un doctor. Sansele sa fie ceva grav nu sunt mari, dar totusi exista. Nu te va putea ajuta niciodata o comunitate online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
În primul rând,lasă ţigările, dă-le uitării!
Nu e bine când tuşeşti cu sânge, asta indică o problemă gravă şi impune vizita la medic pentru diagnostic şi tratament corespunzător, aşa că nu mai sta şi mergi la medic.
Te pup, multă sănătate!

| Ramo137 a răspuns:

Heyy mihai sper sa te faci binee tongue, si eu stau acasa, dar dupa o saptamanahee hee