| DrTrxTr115 a întrebat:

Salut TPU
Va rog ajutati-ma simt dureri la oul mainii stangi si doare ingrozitor cand o misc stanga-dreapta vreo solutie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nimic, decât medicul dacă nu cedează durerea. Poți da cu diclac gel sau nurofen gel.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca frectie cu alcool sanitar

| m00n a răspuns:

Dai cu un gel antiinflamator si strangi mine incheietura cu o fasa.E posibil sa-ti fi sarit capul radial din articulatie si da o senzatie de durere intepatoare asa cand misti.Fixeaza cat mai bine incheietura si evita sa faci prea multe miscari cu ea.Ar trebui sa treaca in max 14zile, iar dacaa nu e bine sa consulti medicul

| DrTrxTr115 explică:

Acuma mi-a mai revenit. oricum mersi de ajutor ca am citit pe net nu mai stiu eu ce prostii ca e de la inima. straight face